Kurumsal

Elephant Kids / Kurumsal

Elephant Kids ;

36-72 ay arası çocuklara yönelik M.E.B Okul Öncesi Eğitim Programı Temelli, İngilizce,Almanca ve Fransızca yabancı dil eğitimi veren, waldorf eğitimi destekli bir anaokuludur.Çocukların keşfetmelerini sağlayan, öğrenmeyi zevkli hale getiren, değerler eğitimini benimseyen, çocukların fiziksel, duygusal, sosyal bilişsel ve beceri gelişimlerini bireysel farklılıkları göz önünde bulundurarak destekleyen,doğa ile bütüncül bir eğitim anlayışına sahiptir.

Misyonumuz

Ezberciliği reddeden eğitim felsefemiz ve yaşayarak öğrenmeyi deneyimleten tekniklerimizle farklılık yaratan eğitim sunmak.

Vizyonumuz

Enerji ve zihin algılarının üst seviyede tutulduğu, hareketli sınıf yöntemi metodu ile çocukların gelişimine değer katmak.

Değerlerimiz

Konya’nın waldorf pedagojisini benimseyen ilk ve tek anaokulu.

Konya’nın Waldorf Pedagojisini Benimseyen İlk Ve Tek Anaokulu

Ezberciliği reddeden ve yaşayarak öğrenmeyi ilke edinen Waldorf Anaokulunda çocukların akademik beceriler geliştirmesi kadar sosyal-duygusal beceriler geliştirmesi de pekiştirilir. Öğrenme masa başında didaktik bir şekilde gerçekleşmez. Aksine, çocukların gerçek işler yaparak gerçek sorumluluklar alması hedeflenir. Çünkü ancak gerçek hayatla ilişkili işler yapan çocuklar gerçek bir sorumluluk bilinci geliştirebilirler.

Elephant Kids İle Parlak Bi Geleceğe Hazır mısınız?